Zakątki Południowego Pacyfiku

Autor: Łukasz Wieczorek

Opublikowany: 07.04.10

W dniach 12–23 kwietnia 2010 r. odbędzie się w Krakowie wystawa połączona z dyskusją pt. Zakątki Południowego Pacyfiku. Otwarcie wystawy zostanie zainaugurowane uroczystym wernisażem w dniu 12 kwietnia 2010 r. o godz. 11:00 w Sali Wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej. Na uroczystą część wernisażową przybędą honorowi goście – ambasador Australii i Zastępca Misji Szefa Nowej Zelandii w Polsce.

W programie imprezy: prezentacja eksponatów, w tym zbioru cennych monet, zdjęć i rękodzieła, referaty na temat interesujących zakątków Australii, Nowej Zelandii i Tonga, wręczenie nagród laureatom konkursu dla uczniów krakowskich liceów za udział w konkursie Antypody znane – nieznane pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

W tle wernisażu zabrzmi hawajska muzyka, połączona z prezentacją tańca hula, a dodatkową atrakcją będzie degustacja specjałów kuchni polinezyjskiej. Na koniec pokaz filmu dokumentalnego na temat problemów na Tuvalu – kraju, który już za około 50 lat może przestać istnieć z powodu zmian klimatycznych.

Organizatorzy: Sekcja Historii Australii i Oceanii, Towarzystwo Naukowe Australii, Nowej Zelandii i Oceanii oraz Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na ten temat na stronie T.N.A.NZ.O.: http://anzora.org/.

Galeria zdjęć

Komentarze