• Menu
  • Menu

Bungle Bungles

Bungle Bungles wygląda jak pasieka gigantycznych uli, ubarwianych tak samo jak pszczoy, w czarne i pomarańczowe paski. Jest to część 200-metrowego płaskowyżu, który był dnem oceanu, pokrywającego niegdyś obszar Australii Zachdniej. Skała występująca na tym terenie to miękki, łatwo kruszący się piaskowiec.

Turystyka - porównaj na Ceneo.pl

Bungle Bungles wygląda jak pasieka gigantycznych uli, ubarwianych tak samo jak pszczoły, w czarne i pomarańczowe paski. Jest to część 200-metrowego płaskowyżu, który był dnem oceanu, pokrywającego niegdyś obszar Australii Zachodniej. Skała występująca na tym terenie to miękki, łatwo kruszący się piaskowiec.

Wysokie kopulaste wzgórza Bungle Bungles chronione są przez skórę – zewnętrzną warstwę, którą tworzy czarna metaliczna krzeminka i pomarańczowe algi. Gdy tylko ta zewnętrzna warstwa ulegnie uszkodzeniu, skała znajdująca sie po nią kruszy się i wymywa ją deszcz.

Wiek Bungle Byngles wynosi 350 milionów lat. Ściany niektórych skał poktyre są prastarymi rzeźbami Aborygenów, którzy zamieszkują te ziemie od ok. 24 tys. lat, a cały łańcuch po dziś dzień jest dla nich miejscem świętym.

Oceń ten post
[Wszystkie oceny: 0 Średnia: 0]

Pozostaw swój ślad

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *