• Menu
  • Menu

London Eye

Cuda Świata » Europa » Wielka Brytania » Londyn » London Eye
Turystyka - porównaj na Ceneo.pl

London Eye to diabelski młyn znajdujący się w Londynie, stolicy Anglii i Wielkiej Brytanii. London Eye jest jednym z trzech budynków, które powstały z okazji nowego tysiąclecia. Londyńskie oko jest największą, najcięższą i najpopularniejszą konstrukcją tego typu na świecie oraz jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Londynu.

Informacje

Okazałe koło obserwacyjne jest największym wspornikowym kołem w Europie, od września 2014 roku w związku z nawiązaniem współpracy z Coca Cola od połowy stycznia nazywane jest Coca Cola London Eye. Diabelski młyn znany jest również jako Millennium Wheel, czyli koło Milenijne. W międzyczasie nosiło również inne nazwy, m.in. British Airways. Ta metalowa konstrukcja o wysokości 135 metrów i 120 metrów szerokości została wzniesiona w 1999 roku a jej otwarcia 31 grudnia dokonał premier Tony Blair. London Eye został przekazany do użytku publicznego dopiero marca 2000 r. Praktycznie od razu zdobyła serca ludzi i stała się jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji miasta. London Eye zostało zaprojektowane przez David Marks, Malcolm Cook, Julia Barfield, Nic Bailey, Mark Sparrowhawk oraz Steven Chilton.

Punkt widokowy

Londyńskie oko jest wyjątkowym obiektem z którego można podziwiać miasto z góry. Widok z London Eye przy bezchmurnej pogodzie obejmuje obszar około 40 kilometrów. Przez kilka lat London Eye był najwyższym punktem widokowym w stolicy UK. Na kole znajdują się 32 przeszklone, klimatyzowane kapsuły pasażerskie. Przez cały czas obrotu pozostają w pozycji równoległej do podłoża. Pełny obrót oraz czas trwania przejażdżki kołem trwa około 30 minut. Po 15 minutach wznoszenia się każda kapsuła osiąga maksymalną wysokość. Do kapsuły może wejść około 20 osób. Kapsuły w London Eye są przestronne a na ich środku znajduje się mała ławeczka na której można usiąść i odpocząć. Koło kręci się na tyle wolno, że wsiadanie do niego jest możliwe w dowolnym momencie bez zatrzymywania się.

Dni i godziny otwarcia

Londyńskie oko czynne jest codziennie, jednak wyjątek stanowią dni świąteczne oraz wolne od pracy. Szczegółowe informacje dotyczące dni otwarcia London Eye można znaleźć na oficjalnej stronie koła. Godziny pracy London Eye są różne w danych miesiącach, od około godziny 10-20 .

Bilety

Bilety do Londyńskiego koła są podzielone na różne taryfy, w zależności od wieku osoby po ich ilość a także od sposobu zakupu (on-line bądź na miejscu).Kupując bilety przez Internet możemy zaoszczędzić około 15% w porównaniu do ceny obowiązującej na miejscu. Do wyboru mamy dwie opcje, standard oraz fast track. Druga opcja jest droższa, natomiast dzięki niej zyskuje się dostęp do innego, mniej obleganego wejścia na koło London Eye.

Mało tego, pomimo typowych wejść w ofercie London Eye można znaleźć więcej udogodnień. Istnieje możliwość wynajęcia prywatnej kapsuły, wejście dwa razy na koło w wersji day&night, bądź inne dodatkowe atrakcję jak np. lampka szampana, film 4D wyświetlany wewnątrz kasy biletowej i trwa 4 minuty.

Ciekawostki

  • Na kole znajdują się 32 kapsuły, które zostały ponumerowane od 1 do 33, ponieważ pominięto pechową liczbę 13.
  • Każda kapsuła waży około 10 ton i co rok pokonuje dystans 3702 kilometrów.
  • Kapsuły reprezentują 32 dzielnice Londynu.
Oceń ten post
[Wszystkie oceny: 1 Średnia: 5]

Pozostaw swój ślad

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *