• Menu
  • Menu

Burj Khalifa

Turystyka - porównaj na Ceneo.pl

Wieżowiec w Dubaju to najwyższy budynek świata. Wysokość tej konstrukcji mierzy 828 metrów, jest jednym z symboli Dubaju oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Punkt widokowy znajdujący się w Burji Khalifa daje nam możliwość podziwiania pięknej panoramy miasta.

Powstanie Burj Khalifa

Rozpoczęcie budowy wieżowca Burji Khalifa miało miejsce 21 września 2004 roku a zakończono 16 sierpnia 2009 roku. Budowa trwała zaledwie 5 lat, natomiast jej oficjalne otwarcie miało miejsce dopiero 4 stycznia 2010 roku.

Koszt wybudowania Burdż Chalifa wyniósł 1,5 miliarda dolarów.

Burdż Chalifa swoją nazwę przyjął od imienia szejka Chalifa ibn Zajid Al Nahajjana, prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Budynek przed otwarciem nosił nazwę Burj Dubai.

Opis

Burj Khalifa liczy ponad 200 pięter z czego tylko 160 zostało wykorzystane w celach mieszkalnych, biurowych czy też hotelowych. Na piętrach najwyższego budynku świata mieści się m.in. meczet, basen oraz pierwszy hotel marki Armani – Armani hotel Dubai, którego wystrojem osobiście zajął się sam projektant. W hotelu mieści się 160 pokoi, średni koszt noclegu wynosi około 2500 zł. Burji Khalifa może również pochwalić się najwyższą działającą restauracją znajdującą się na 122 piętrze „At.mosphere” . Oprócz tego Burj Khalifa posiada najwyższą i błyskawiczną windę na świecie. Szyb windy mierzy 504 metry. Podczas jazdy windą można obejrzeć prezentację multimedialną o historii wieżowca oraz przeszłości samego miasta. Przejazd tą szybką windą na 124 piętro zajmuje bardzo mało czasu, zaledwie 60 sekund. Z tego piętra można zobaczyć Zatokę Arabską, Dubaj oraz pustynię. Na tarasie „maluje się” festiwal świateł z sąsiadujących drapaczy chmur i miasta.

Burj Khalifa charakteryzuje się dwoma tarasami obserwacyjnymi. Dwupiętrowy taras widokowy At the Top na 124 i 125 piętrze oraz taras znajdujący się na 148 piętrze, na wysokości 555 metrów, czyniąc go jednym z najwyższych tarasów widokowych na świecie.

Zwiedzanie

Aby zwiedzić Burj Khalifa jest kilka możliwości. Kupując bilety on-line z wyprzedzeniem rezerwujesz swój bilet i od razu go opłacasz. Dzięki tej opcji zaoszczędzasz czas. Należy jednak pamiętać, że wybierając się do Burj Khalifa na własną rękę trzeba być punktualnym, ponieważ wszystkie bilety sprzedawane są na konkretną datę i godzinę.

Pora na zwiedzanie

Nie ma ograniczeń czasowych co do wejścia. Najlepsze widoki z tarasu są z samego rana, poranna wizyta pozwoli również uniknąć dużych kolejek. Jednak wrażenie robi widok o zachodzie słońca.

Niesamowita konstrukcja u swoich stóp posiada niezliczone atrakcje turystyczne.

Dubai Mall

To zakupowy raj, w którym nawet cały dzień nie wystarczy aby zobaczyć wszystko co się tam znajduje. Znajduje się w nim m.in. 1200 sklepów różnych branż, butiki z ubraniami szytymi na zamówienie, około 150 restauracji, kinowy multipleks z 22 salami, park z dinozaurami oraz luksusowy hotel. W Dubai Mall można pojeździć gokartem na torze, na łyżwach po lodowisku, zobaczyć wysoki wodospad oraz odwiedzić Dubai Aquarium & Underwater Zoo, w którym pływa ponad 33 tys. okazów zwierząt morskich. Znajduje się tam 48 metrowy tunel otaczający akwarium, który umożliwia zobaczenie życia podwodnego z perspektywy ryby, będąc całkowicie suchym. Przy Dubai Mall znajduje się wielki parking samochodowy mieszczący 14 000 aut, jednak mimo swojej wielkości wciąż brakuje miejsc.

The Dubai Fountain

Fontanny Dubajskie to jedne z największych na świecie systemów multimedialnych fontann, które otacza jezioro. Zajmują powierzchnię równą dwóm boiskom piłkarskim, składają się z kilku strumieni, które wyrzucają ponad 84 tys. litrów wody nawet na wysokość 150 metrów. Tysiące lamp podświetla strumienie tańczące w rytmie utworów muzycznych z całego świata. Pokaz tańczących fontann jest całkowicie bezpłatny.

Oceń ten post
[Wszystkie oceny: 1 Średnia: 5]
FAQ

Rekordy

Od 21 lipca 2007 roku, odbierając tytuł Taipei 101 w Republice Chińskiej.

Pozostaw swój ślad

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *