• Menu
  • Menu

Kuala Lumpur

Cuda Świata » Azja » Malezja » Kuala Lumpur
Turystyka - porównaj na Ceneo.pl

Kuala Lumpur to stolica Malezji i zarazem jej największe miasto leżące w stanie Selangor w centralnej części Półwyspu Malajskiego i na zachodnim wybrzeżu kraju. W mieście w którym górują wielkie wieżowce a ulice są poświęcone jedzeniu, można spotkać wielokulturowych ludzi. Powierzchnia Kuala Lumpur ma prawie 234 km2 i żyje tu ponad 1,6 mln ludzi. Z malajskiego Kuala Lumpur oznacza „błotniste ujście” a panuje tu klimat równikowy.

Kuala Lumpur – informacje

Obecnie Kuala Lumpur to jedno z najszybciej rozwijających się miast Azji Południowo-Wschodniej. Jest to mix tradycji i nowoczesności. Miasto rozbudowywane jest bez ładu architektonicznego , obok jego centralnej dzielnicy z autostradami i wieżowcami znajdują się dzielnice zamieszkałe przez Chińczyków z tradycyjnymi domami. Pomimo tego miasto boryka się z problemami komunikacyjnymi. Mimo kilku obwodnic, miasto wciąż jest paraliżowane przez korki a transport publiczny nie jest należycie rozwinięty.

Pogoda

Ze względu na klimat równikowy przez cały rok jest ciepło, ale występują duże opady deszczu. Powódź jest częstym zjawiskiem Kuala Lumpur, zwłaszcza w centrum miasta i na terenach położonych poniżej.

Zwiedzanie Kuala Lumpur

W 2018 roku Kuala Lumpur był siódmym najczęściej odwiedzanym miastem na świecie. Odwiedzało go 13,53 mln. turystów z całego świata. Miasto jest siedzibą najwyższych na świecie bliźniaczych budynków – Petronas Towers. Kuala Lumpur jest podzielone na 11 dzielnic, z czego serce miasta tworzą trzy dzielnice nazywane złotym trójkątem : biznesowa dzielnica KL, handlowa Bukit Bintang oraz Chinatown. W tych dzielnicach można znaleźć największe atrakcje tego niezwykłego miasta.

Jak się poruszać?

Około 40 km od Kuala Lumpur znajduje się największe w Malezji i w tej części świata lotnisko Klia. Najszybsza forma podróżowania z lotniska do miasta to kolejka Klia. Pokonuje trasę w 28 minut. Tańszą i dłuższą ze względu na korki opcją transportu są autobusy. Do poruszania się po mieście jest więcej opcji do wyboru.

Co warto zwiedzić?

Miasto Kuala Lumpur ma do zaoferowania dużo atrakcji. W tym różnorodnym mieście każdy jest w stanie znaleźć to co go zainteresuje.

Bliźniacze wieże Petronas Towers

U stóp wieżowców znajduje się największy w mieście dom handlowy – Suria KLCC. Wieżowce najlepiej odwiedzić wieczorem, w tym czasie budowle są pięknie podświetlone. Przy wieżowcach można podziwiać sztuczne jezioro w którym odbywają się pokazy światła i fontann.

Menara Kuara Lumpur

Najwyższa telekomunikacyjna wieża w mieście. Wchodząc na jej szczyt można obejrzeć widoki oraz zjeść coś dobrego w restauracji.

Perdana Lake Gardens

To ogromny park w okolicy Malezyjskiego Parlamentu. Cały teren jest podzielony na mniejsze tematyczne ogrody, np. Motyli Park albo Ogród Orchidei. Jednak największą atrakcją tego miejsca jest Park Ptaków w którym zamieszkuje wiele egzotycznych gatunków.

Chinatown

To mnóstwo sklepików, herbaciarni, czerwonych lampionów oraz typowo chińska architektura tworząca niezapomniany klimat. W tej części miasta warto odwiedzić Central Martket, w którym kupi się dosłownie wszystko.

Jeśli już chcemy wybrać się na zakupy ,równie interesującym miejscem będzie dzielnica Bukit Bintang

Batu Caves

Znajdujące się za miastem niezwykłe jaskinie. Prócz rezerwatu przyrody znajdują się tu hinduistyczne świątynie z ogromnymi posągami bóstw.

Oceń ten post
[Wszystkie oceny: 2 Średnia: 5]
FAQ

Najczęstsze pytania

W Malezji obowiązującą walutą jest ringgit, który dzieli się na 100 sen. 1 ringgit to ok. 0,92 zł

Pozostaw swój ślad

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *