• Menu
  • Menu
Sears Tower

Sears Tower

Sears Tower to wieżowiec w centrum Chicago, w amerykańskim stanie Illinois. W momencie ukończenia został najwyższym budynkiem świata, odbierając tytuł World Trade Center. Stracił go jednak w 1997 roku, kiedy to ukończono budowę Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur, w Malezji.

Turystyka - porównaj na Ceneo.pl

Sears Tower to wieżowiec w centrum Chicago, w amerykańskim stanie Illinois. W momencie ukończenia został najwyższym budynkiem świata, odbierając tytuł World Trade Center. Stracił go jednak w 1997 roku, kiedy to ukończono budowę Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur, w Malezji.

Został wybudowany w latach 1970-1973 dla korporacji Sears. Jego projektantami byli Bruce Graham i Fazlur Khan z firmy Skidmore, Owings & Merrill LLP. Ma 108 pięter i 442 metry wysokości. Przy budowie wieżowca brało udział 2400 robotników. Do budowy wykorzystano 76 tysięcy ton stali, pokryty jest barwionym na czarno aluminium, posiada ponad 16 tysięcy okien.

Sears Tower odwiedza co roku 1,5 miliona turystów. Na 103. piętrze znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się widok na Chicago i jezioro Michigan. Turystów na taras widokowy zawożą dwie ekspresowe windy w czasie krótszym niż minuta.

W 1997 roku Sears Tower stracił tytuł najwyższego budynku świata. Jednak w dalszym ciągu miał najwyższej położony dach, najwyżej położone używane piętro oraz najwyższą wysokość wliczając antenę (527 metrów). W momencie ukończenia Taipei 101 budynek utrzymał jedynie rekord najwyższej wysokości wraz z anteną, Sears Tower jest także najwyższym budynkiem w USA.

Oceń ten post
[Wszystkie oceny: 0 Średnia: 0]

Pozostaw swój ślad

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *