Kategorie
Europa Holandia

Castalia

Bodaj najbardziej charakterystyczny budynek Hagi. Ale trzeba chwilę go poszukać, bo jest ukryty pośród innych wieżowców.

Kategorie
Europa Holandia

Wieczne Pióro

Najwyższy budynek Hagi, drugi co do wysokości w Holandii, byłby jeszcze wyższy, gdyby nie wiatry.

Kategorie
Azja Tajwan

Taipei 101

Taipei 101 jest obecnie najwyższym budynkiem na świecie. Wieżowiec położony jest w Tajpej na Tajwanie. Jego postmodernistyczny styl łączy w sobie zarówno elementy tradycyjne, ściśle związane z kulturą azjatycką, jak również nowoczesne i międzynarodowe symbole.

Kategorie
Ameryka Północna Stany Zjednoczone

Sears Tower

Sears Tower to wieżowiec w centrum Chicago, w amerykańskim stanie Illinois. W momencie ukończenia został najwyższym budynkiem świata, odbierając tytuł World Trade Center. Stracił go jednak w 1997 roku, kiedy to ukończono budowę Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur, w Malezji.

Kategorie
Azja Malezja

Petronas Towers

Petronas Twin Towers to nazwa bliźniaczych wież mieszczących się w Kuala Lumpur, w stolicy Malezji. Konstrukcja ma wysokość 452 metrów i obecnie należy do jednych z najwyższych budowli świata. W latach 1998-2004 wieże Petronas Towers były najwyższymi budynkami świata.

Kategorie
Azja Zjednoczone Emiraty Arabskie

Burj Al Arab

Burj Al Arab jest częścią zespołu hotelowego The Jumeirah Beach Resort mieszczącego się 17 km na południe od Dubaju. Budynek hotelu stoi na sztucznej wyspie położonej 280 m od plaży w Zatoce Perskiej.

Kategorie
Ameryka Północna Stany Zjednoczone

Empire State Building

Empire State Building został wybudowany na miejscu dawnego Waldorf Astoria Hotel, na piątej alei przy 34 ulicy. Był najwyższym budynkiem świata przez ponad 40 lat. W roku 1973 wyprzedził go World Trace Center, który także stanął w Nowym Yorku.