• Menu
  • Menu
Burj Al Arab

Burj Al Arab

Burj Al Arab jest częścią zespołu hotelowego The Jumeirah Beach Resort mieszczącego się 17 km na południe od Dubaju. Budynek hotelu stoi na sztucznej wyspie położonej 280 m od plaży w Zatoce Perskiej.

Turystyka - porównaj na Ceneo.pl

Burj Al Arab jest częścią zespołu hotelowego The Jumeirah Beach Resort mieszczącego się 17 km na południe od Dubaju. Budynek hotelu stoi na sztucznej wyspie położonej 280 m od plaży w Zatoce Perskiej.

Wieża Burj Al Arab kształtem przypomina żagiel i wznosi się na wysokość 321 metrów nad odnowionym hotelem Jumeirah Beach Hotel oraz parkiem wodnym Wild Wadi Water Park. Hotel jest najwyższym budynkiem świata nie zawierającym pomieszczeń biurowych.

Budowa hotelu rozpoczęła się w 1994 roku, a została ukończona w 1999 roku. Przy budowie pracowało około 3,5 tysiąca osób. Fasada wieży, w kształcie żagla, wykonana jest ze specjalnej teflonowej membrany pokrytej włóknem szklanym, która w ciągu dnia oślepia bielą, natomiast wieczorem jest podświetlana na wiele kolorów.

W hotelu znajdują się 202 luksusowe apartamenty:

  • 142 pojedyńcze apartamenty
  • 18 pomieszczeń panoramicznych
  • 4 pomieszczenia klubowe
  • 28 apartamentów z 2 sypialniami
  • 6 apartamentów z 3 sypialniami
  • 2 apartamenty prezydenckie
  • 2 apartamenty królewskie

Powierzchnia apartamentów waha się od 179 m² do 780 m². W budynku znajduje się kilka restauracji, platforma widokowa, 2 wielkopowierzchniowe pływalnie, 2 baseny do nurkowania, 18 pomieszczeń leczniczych, pokoje z hydroterapią i masażami, solarium, sauna i jacuzzi, studio fitness, muzeum i biblioteka, a także ogromne akwarium z rafą koralową. Na każdym piętrze znajduje się recepcja.

Większość przedmiotów wyposażenia wnętrz zostało specjalnie zaprojektowanych dla hotelu. W najbardziej luksusowych pomieszczeniach znajdują się złote i złocone elementy wyposażenia. Apartamenty wyposażone są w stoły bilardowe, sauny, wielkoformatowe ekrany telewizyjne oraz komputery przenośne.

Burj Al Arab posiada 5 gwiazdek, ktore jednak nie oddają klasy i luksusu oferowanego przez hotel. Koszt pobytu w Burj Al Arab waha się od ponad tysiąca dolarów nawet do kilkudziesięciu tysięcy za dobę od osoby w zależności od wybranego apartamentu.

Oceń ten post
[Wszystkie oceny: 0 Średnia: 0]

Pozostaw swój ślad

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *