• Menu
  • Menu

Bora-Bora

Amerykańskie pisarz James A. Michener nazwał Bora-Bora w archipelagu Wysp Towarzystwa najpiękniejszą wyspą na świecie i osadził w jej scenerii swoją powieść pt. Południowy Pacyfik, która została przerobiona później na musical. Wielu ludzi uważa, że Bora-Bora to raj na ziemi. Pierwski osadnicy przybyli tu z południowo-wschodniej Azji 2 tys. lat temu.

Turystyka - porównaj na Ceneo.pl

Amerykańskie pisarz James A. Michener nazwał Bora-Bora w archipelagu Wysp Towarzystwa najpiękniejszą wyspą na świecie i osadził w jej scenerii swoją powieść pt. Południowy Pacyfik, która została przerobiona później na musical. Wielu ludzi uważa, że Bora-Bora to raj na ziemi. Pierwski osadnicy przybyli tu z południowo-wschodniej Azji 2 tys. lat temu.

Pośrodku wyspy wznoszą się pozosałości wulkanu z dwoma wierzchołkami. Mount Otemanu, obecnie o wysokości 725 m, wznosił się niegdyś na wysokość 5400 m n.p.m. póżniej erupcje zniszczyły wierzchołek. Ten dawno wygasły wylkan porasta teraz gęsty, zielony las. Dookoła wyspy rozpościera sie turkusowa laguna, oddzielona od morza piaszczystą mierzeją. Wszystko to opasane jest pierścieniem rafy kolarowej, upstrzonym piaszczystymi wysepkami, nazywanymi motus.

Oceń ten post
[Wszystkie oceny: 0 Średnia: 0]

Pozostaw swój ślad

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *