• Menu
  • Menu

Kamienny Las

Cuda Świata » Azja » Chiny » Kamienny Las

Kamienny Las Lunanu jest obszarem zbudowanym z warstwy litego wapienia, który został wypiętrzony przez ruchy ziemi. Później skały popękały, zostały częściowo tozpuszczone i wymyte przez wodę> Las kamiennych słupów pokrywa obszar około 5 km² i leży 120 km na południowy wschód od miasta Kunming w chińskiej prownincji Junan.

Turystyka - porównaj na Ceneo.pl

Kamienny Las Lunanu jest obszarem zbudowanym z warstwy litego wapienia, który został wypiętrzony przez ruchy ziemi. Później skały popękały, zostały częściowo tozpuszczone i wymyte przez wodę. Las kamiennych słupów pokrywa obszar około 5 km² i leży 120 km na południowy wschód od miasta Kunming w chińskiej prownincji Junan.

Niektóre z tych kamiennych formacji wyglądają jak drzewa, inne jak miecze, ptaki, zwierzęta, grzyby, świątynie i góry. Wiele nosi poetyckie nazwy, na przykład Szczyt Kwitnącego Lotosu, Rozwarstwiony Wodospad, Lwia Altana i Feniks Muskający Swoje Pióra. Niektóre z nich tworzą naturalne mosty i łuki. Najniższe kolumny są wielkości dorosłego człowieka, najwyższe zaś siegają 30 m, co odpowiada wysokości 8-piętrowego budynku.

Pomiędzy skałami znajdują sie place i przejścia, niektóre pełne drzew i zarośli. W okolicy rosną dziko czerwone, różowe i purpurowe rododendrony oraz kamelie.

Oceń ten post
[Wszystkie oceny: 0 Średnia: 0]

Pozostaw swój ślad

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *