• Menu
  • Menu
Krzywy Domek

Krzywy Domek w Sopocie

Cuda Świata » Europa » Polska » Krzywy Domek w Sopocie

Krzywy Domek znajduje się przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie. Swoim wyglądem nawiązuje do bajkowych rysunków Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga, a także projektów Antonio Gaudiego.

Turystyka - porównaj na Ceneo.pl

Krzywy Domek – atrybut Sopotu, symbol świata współczesnego. Krzywy Domek w przyjemny sposób łączy świat biznesu ze światem kultury i sztuki. Nazywany perłą architektury i imprezowym sercem trójmiasta. Budynek zachwycający niezwykłą, zakrzywioną konstrukcją.

Krzywy Domek
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Krzywy_Domek_w_Sopocie.jpg

Historia

W 2001 roku ludzka wyobraźnia pokonała granice, które wyznaczają prawa fizyki za sprawą architektów – Państwa Szotyńskich, którzy sięgnęli po rysunki Jana Szancera by stworzyć niespotykany budynek – Krzywy Domek. W środku słynnego Sopockiego Monciaka przy ul. Monte Cassino 53, w 2004 roku stanął Krzywy Dom. Za jego sprawą Sopot znalazł się w światowej czołówce miast, które zadziwiają zwiedzających by chociaż zobaczyć go z zewnątrz.

Portal Village of Joy

Pierwsze miejsce na liście 50 najdziwniejszych budynków świata opublikowanej przez Portal Village of Joy zajął Krzywy Domek w Sopocie. Budynek inspirowany rysunkami Jana Szancera i Pera Dahlberga.

Krzywy Domek wnętrze

W Krzywym Domku znajdziemy gabinety kosmetyczne, medyczne, sklepy, puby, restauracje z różnorodnym menu i kawiarnie z ogródkami. Krzywy Domek to miejsce, które nie śpi, dzięki klubą gwarantującym bogaty repertuar imprez. Krzywy Domek sprawia, że przenosimy się do świata magii. W tym miejscu po za restauracjami, klubami czy też gabinetami możemy zobaczyć Ścianę sławnych podpisów.

Ściana sławnych podpisów

Krzywy Domek w ten niecodzienny sposób honoruje swych gości. Osoby biorące udział w wydarzeniach kulturalnych składają podpis na ścianie nazywanej „ścianą sławy” Polski odpowiednik Amerykańskiej Promenady Gwiazd. Ten jeden z wielu inscenizacji niezwykłych pomysłów sprawił, że w 2009 roku budynek zyskał nominację do konkursu 7 cudów Trójmiasta.

Krzywy Domek
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sopot_Twisted_House_2003.png
Krzywy Domek
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Krzywy_domek_sopot.jpg
Krzywy Domek
https://www.flickr.com/photos/beauwoods/2685018864/sizes/o/
Krzywy Domek
https://www.flickr.com/photos/iks_berto/897920142/sizes/o/
Krzywy Domek
https://www.flickr.com/photos/brocha/2240735269/sizes/o/
Oceń ten post
[Wszystkie oceny: 1 Średnia: 5]

Pozostaw swój ślad

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *