• Menu
  • Menu

Jaskinie Mammoth

Największy na świecie system jaskiń znajduje się na terenie położonego w Stanach Zjednoczonych Parku Narodowego Mammoth Cave, w stanie kentucky, 144 km na południe od miasta Louiville. Europejczycy dotarli do tych jaskiń po raz pierwszy w 1799 roku.

Turystyka - porównaj na Ceneo.pl

Największy na świecie system jaskiń znajduje się na terenie położonego w Stanach Zjednoczonych Parku Narodowego Mammoth Cave, w stanie kentucky, 144 km na południe od miasta Louiville. Europejczycy dotarli do tych jaskiń po raz pierwszy w 1799 roku. W roku 1972 speleolodzy badający te obszary udowodnili, że korytarze pod trzema pasmami górskimi: Flint, Mammoth Cave i Toohey łączą się, tworząc system o długości przynajmniej 560 km.

Jaskinie uformowane zostały przez wodę, która rozpuściła wapień występujący pod warstwą twardych skał. Zdumiewajca kolekcja stalaktytów i stalagmitów tworzy zasłony i wodospady litego wapienia i delikatnych, wyglądających jak kwiaty kryształów.

Rzeka Echo, płynąca 110 m pod powierzchnią ziemi, stanowi schronienie dla ryb, langust i krewetek. Organizmy żywe przystosowują się do środowiska – zwierzęta żujące w rzece, do której nie dociera światło słoneczne, pozbawione są oczu i barw.

Oceń ten post
[Wszystkie oceny: 0 Średnia: 0]

Pozostaw swój ślad

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *